Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

NOWOŚCI FUJITSU NA ROK 2016

Nowości FUJITSU na rok 2016

 

NOWOŚCI FUJITSU NA ROK 2016

 

Paletę nowości FUJITSU Split na rok 2016 otwiera nowa kaseta z nawiewem obwodowym AUXG..LRLB. Urządzenie wprowadzone do sprzedaży w 2015 roku teraz będzie oferowane w 6 wielkościach (od 5,2 do 14,0 kW), w klasie efektywności energetycznej  A++, zostanie wyposażone w dotykowy sterownik oraz szereg funkcji energooszczędnych tj. m.in. czujnik ruchu, indywidualnie regulowane żaluzje, możliwość ograniczenia nastaw temperatur czy programator tygodniowy. Dwa modele o najmniejszej mocy są modelami typu SLIM – wymagają jedynie 250 mm przestrzeni międzystropowej.


W 2016 roku pojawi się szereg nowych jednostek FUJITSU Split o dużej mocy, a będą to:
- jednostki podsufitowe wielkości 30/36/45/54;
- jednostki ścienne ASYG..LMTA wielkości 30 i 36 o wysokich wskaźnikach efektywności energetycznej i klasie A+; urządzenia te również są wyposażone w czujnik ruchu i szereg dodatkowych funkcji energooszczędnych. Innowacyjność tych jednostek bierze się jednak z przystosowania ich do pracy w serwerowniach: wydajna praca w funkcji chłodzenia do -15 st.C, wbudowany moduł pracy rotacyjnej, awaryjnej i wspomagającej, sygnalizacja nieprawidłowej temperatury ora awarii.


Modernizacji uległy jednostki kanałowe. Wyposażono je w wymiennik typu V, stabilizator przepływu, i silniki DC, co pozwoliło na uzyskanie klasy efektywności energetycznej A++. Możliwość współpracy z kratką z automatyczną żaluzją, wbudowana pompa skroplin i nowy sterownik dopełniają nowe funkcjonalności urządzenia.


Nowością w grupie urządzeń typu Split będzie również nowy model zestawu multisymultanicznego w wersji jedno- i trójfazowej i wielkościach 30/45/54.


Łącznikiem nowości dla systemów Split i VRF jest nowy wspólny sterownik z panelem dotykowym - oparty o nowe rozwiązania komunikacyjne obsługuje on zarówno jednostki wewnętrzne Split, jak i VRF. Sterownik umożliwia kontrolę parametrów wewnętrznych (funkcja odczytu temperatury wewnętrznej) oraz dba o niskie zużycie energii (programatory, regulacja żaluzji, regulacja biegów wentylatora) chroniąc tym samym środowisko. Ważnym atutem urządzenia jest wielojęzyczne menu z polską wersją językową.


Kolejnym nowym rozwiązaniem jest specjalny interfejs do klimatyzatorów pozwalający na włączenie jednostki Split do systemu VRF. Wielofunkcyjny UTY-VGGXZ1 zastąpiony został urządzeniami o symbolach UTY-VTGX i UTY-VTGXV dedykowanymi wyłącznie do podłączenia Splita – z korzyścią dla ceny systemu.


W systemach FUJITSU VRF nowością będą trójfazowe modele jednostek zewnętrznych systemu VRF J-II o wielkościach 40/45/50, które pozwalają na zwiększenie przewymiarowania systemu J-II do 150%, zwiększenie liczby jednostek wewnętrznych dla największego systemu do 13 oraz na dopuszczenie różnicy wysokości pomiędzy jednostkami do 50 m.


Niewątpliwą ciekawostkę w ofercie FUJITSU VRF na rok 2016 stanowi model kanałowy dedykowany specjalnie do hoteli. Cechy charakterystyczne tej jednostki to: niski poziom hałasu, spręż dostosowany do rozwiązań hotelowych, głębokość tylko 45cm, wbudowana pompa skroplin, współpraca z kratką z automatyczną żaluzją.

 

Koncern FUJITSU GENERAL dostrzega coraz większe zainteresowanie integracją systemów klimatyzacji w BMS i intensywnie rozwija paletę oferowanych interfejsów. Nowością roku 2016 będzie jeden interfejs do VRF dla protokołu ModBus. Możliwość podłączenia jednym interfejsem 128 jednostek wewnętrznych czy 100 jednostek zewnętrznych pozwoli na znaczące podniesienie atrakcyjności oferty KLIMA-THERM skierowanej do integratorów BMS.


Nie zapomniano również o rozwoju wewnętrznej sieci komunikacji i zarządzania dla systemów AIRSTAGE. W nadchodzącym roku pojawi się nowa wersja sterownika z panelem dotykowym o symbolu UTY-DTGYZ1. Będzie to prawdziwe centrum zarządzania z funkcją WEB serwera i przeglądarki internetowej oraz z wbudowanym programem rozliczania kosztów energii.


O szczegółach związanych z nową ofertą urządzeń marki FUJITSU będziemy Państwa sukcesywnie informować – zarówno za pośrednictwem naszych Przedstawicieli ds. Sprzedaży Pośredniej, jak i podczas przyszłorocznej edycji szkoleń organizowanych w ośrodkach Akademii Grupy KLIMA-THERM w Gdańsku i Katowicach.