Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Komfort powietrza i oszczędność energii zgodnie z wymogami prawnymi

KCX

 

Komfort powietrza i oszczędność energii zgodnie z wymogami prawnymi

 

Kompaktowe centrale rekuperacyjne KCX i KCO to urządzenia kierowane do pomieszczeń, w których występuje duża emisja energii cieplnej, przy jednoczesnej potrzebie wentylacji na wysokim poziomie.

 

Zgodnie z normami prawnymi instalacje wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej powinny mieć zainstalowane wentylatory o regulowanej wydajności, a systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej lub klimatyzacji komfortowej o wydajności min. 500 m3/h powinny mieć zainstalowane urządzenie do odzyskiwania energii z powietrza wywiewanego lub recyrkulację (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm. z dnia 15 czerwca 2002 r., najnowsza nowelizacja obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku).

 

Rekuperatory KCX i KCO to idealne rozwiązania zarówno dla domów jak i biur spełniające ww. wymogi.

 

Najważniejsze cechy produktów to:

 

WYSOKA SPRAWNOŚĆ ODZYSKU CIEPŁA

W rekuperatorach KCX zastosowano wymienniki krzyżowo- przeciwprądowe, które gwarantują ponad 90% odzysku ciepła z powietrza usuwanego (dla nominalnych wartości strumieni i temperatury).  Do wyboru dostępne są również modele KCO z wymiennikami obrotowymi o równie wysokiej skuteczności.

 

ENERGOOOSZCZĘDNOŚĆ

Zastosowanie płynnie regulowanych wentylatorów z silnikami prądu stałego gwarantuje wyjątkowo mały pobór energii i możliwość precyzyjnego dostosowania wydajności do potrzeb obiektu.

 

CICHA PRACA

Zastosowanie wentylatorów promieniowo-osiowych, specjalne modelowanie tras przepływu powietrza przez urządzenie oraz izolacja dźwiękowa obudowy zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów zarówno do pomieszczenia jak i kanałów wentylacyjnych.

 

ŁATWOŚĆ MONTAŻU I DOSTĘPU SERWISOWEGO

Możliwość montażu pionowego i poziomego, demontowalna pokrywa przednia, jednostronna lokalizacja króćców przyłączeniowych kanałów sprawiają, że KCX jest przyjazny również dla serwisantów.

 

NISKIE KOSZTY SERWISOWANIA

Tani serwis dzięki łatwemu dostępowi jak i zastosowaniu prostych filtrów powietrza.

 

PRZYJAZNY SYSTEM STEROWANIA

Dedykowany intuicyjny i estetyczny sterownik naścienny pozwala na kontrolę pracy urządzenia wszystkim osobom, zarówno tym z technicznym wykształceniem jak i tym, których sprawy techniki nie interesują.  

 

DOPASOWANIE DO POTRZEB OBIEKTU

KCX i KCO występują w czterech wielkościach od 300 do 1200 m3/h. Taki zakres wydajności pozwala na optymalne dobranie urządzenia o odpowiedniej wielkości do wszystkich małych obiektów- domów jednorodzinnych, małych biur i warsztatów, sklepów czy magazynów.