Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

KCX 1200 - nowa wielkość centrali kompaktowej

 

Nowa wielkość kompaktowej centrali rekuperacyjnej KCX - 1200

 

Centrala rekuperacyjna KCX przeznaczona jest do wentylacji z odzyskiem ciepła. Produkt powstał z myślą o komforcie powietrza i oszczędności energii. Właściwości KCX najefektywniej są wykorzystywane w pomieszczeniach, w których występuje duża emisja energii cieplnej, a jednocześnie wymagana jest dobra wentylacja tego pomieszczenia. Centrala, dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości podzespoły i technologię wykonania, gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacyjnych w całym budynku. Poza oszczędzaniem energii, dodatkowym, ważnym atutem są także właściwości prozdrowotne. Mechanicznie ocieplone powietrze, dzięki zastosowaniu centrali KCX, w dużym stopniu pozbawione jest bowiem obecności kurzu, grzybów i pleśni.

 

Aktualnie wprowadzona została nowa wielkość centrali - 1200 z wydajnością do 1200 m3/h. KCX 1200 nie posiada wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej. Poniżej w tabeli znajdują się szczegółowe parametry central KCX.

 

ZASTOSOWANIE

domy jednorodzinne, biura, sklepy, restauracje, pralnie, budynki mieszkalne i inne

TYPOSZEREG

wydajność:           300 m3/h ÷ 1.200 m3/h

wielkości:             KCX 300, 500, 800, 1200

FUNKCJE

wentylacja, filtracja, ogrzewanie, chłodzenie, odzysk ciepła

PRZEZNACZENIE

wykonanie wewnętrzne stojące lub podwieszane pod stropem

BUDOWA

samonośna obudowa z blachy ocynkowanej powlekanej izolacja 20mm z maty kauczukowej pokrywa inspekcyjna mocowana do obudowy

WYPOSAŻENIE

Standardowo wyposażona w moduł automatyki ze zdalnym panelem LCD z opcją rozszerzenia funkcji sterowania modułu automatyki.

Na wyposażeniu urządzenia znajdują się dwa filtry powietrza, dwa wentylatory o płynnej regulacji obrotów, wymiennik obrotowy oraz wtórną nagrzewnicę elektryczną (dogrzewającą powietrze nawiewane). w KCX 300, 500, 800. KCX 1200 nie posiada wbudowanej nagrzewnicy elektrycznej (nagrzewnica i moduł sterujący dostępne jako opcje dodatkowe).

Opcjonalnie istnieje możliwość rozszerzenia funkcji sterowania modułu automatyki.

CERTYFIKATY

I ATESTY

CE, PZH, GOST