Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Nowości FUJITSU na rok 2014

 

Nowości produktowe FUJITSU oraz KLIMA-THERM na rok 2014

 

Jak co roku FUJITSU GENERAL przygotowało sporo nowych i ciekawych rozwiązań produktowych. Wśród najważniejszych należy wymienić klimatyzatory z funkcją grzania z serii Nordic. Nowe modele z tej serii charakteryzują się wysoką efektywnością i szerokim zakresem pracy. Jednostka zewnętrzna posiada wbudowaną grzałkę tacy ociekowej, aby zapobiec zamarzaniu wody wewnątrz urządzenia w okresie zimowym. Klimatyzator wykorzystuje komponenty odporne na zimno, które zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec zamarzaniu i spełniają normy CSA (Canadian Standards Association: certyfikacja części, które standardowo pracują w warunkach do -30 ° C). Urządzenia zapewniają komfort termiczny nawet gdy temperatura zewnętrzna spadnie do -25 °C.   

 

Wśród nowowści na rok 2014 znajdziemy także interesujące rozwiązania w zakresie sterowania i monitoringu. Warto tu chociażby wymienić nowy, 2-przewodowy sterownik ścienny UTY-RLR z dużym wyświetlaczem, system Controller Lite – zaawansowane oprogramowanie do centralnego sterowania małymi i średnimi budynkami, interfejsy KNX i Modbus, czy aplikacje sterowania przez sieć WiFi za pomocą smartfona i tabletu – IntesisHome oraz AirPatrol. 

 

 

NOWOŚCI KLIMA-THERM  2014

 

Podążając za aktualnymi trendami w branży HVACR, takimi jak oszczędność i odzysk energii oraz wykorzystywanie energii odnawialnej, firma KLIMA-THERM, obok urządzeń klimatyzacyjnych w najwyższej klasie energetycznej oferuje także ekologiczne urządzenia wentylacyjne dla małych obiektów, a w szczególności dla domów jednorodzinnych. Centrale wentylacyjne popularnie zwane rekuperatorami o symbolu KCX są w naszej ofercie od kilku lat. Urządzenie jest produkowane przez firmę KLIMOR (jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy KLIMA-THERM) i jest stale rozwijane, aby jak najlepiej odpowiadało zmieniającym się potrzebom rynku i wyposażone było w komponenty najwyższej jakości.

W 2014 roku typoszereg KCX – central z wymiennikami krzyżowymi został poszerzony o nowy model o wydajności 1 200 m3/h i aktualnie składa się z modeli o wydajnościach 300, 500, 800 oraz 1 200 m3/h. Całkowitą nowością jest natomiast centrala KCO, w której zastosowano wymiennik obrotowy. Centrala ta występuje w takich samych wydajnościach jak KXC czyli 300, 500, 800 i 1 200 m3/h  oferując równie wysoką sprawność odzysku ciepła. Propozycja KLIMA-THERM na tego typu urządzenia to aktualnie najkorzystniejsza oferta na rynku pod względem parametrów technicznych, w szczególności odzysku ciepła i zużycia energii a także atrakcyjnej ceny.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami oraz nową ofertą produktową:

FUJITSU w najnowszym katalogu - FUJITSU SPLIT 2014 >> 

KLIMA-THERM w nowym folderze kompaktowych central rekuperacyjnych KCX i KCO >>