Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

OTWARCIE NOWEJ AKADEMII KLIMA-THERM W KATOWICACH

AKADEMIA GRUPY KLIMA-THERM – otwarcie nowego centrum szkoleniowo-badawczego w Katowicach

 

W maju 2013r. w centralnym punkcie Katowic oddano do użytku  nowe, specjalistyczne centrum szkoleniowo-badawcze funkcjonujące w ramach projektu ‘Akademia  KLIMA-THERM’. To pierwszy obiekt Akademii na południu Polski i zarazem drugie profesjonalne centrum dydaktyczne Grupy KLIMA-THERM. Otwarcie nowego obiektu w Katowicach zbiegło się w czasie z zakończeniem prac modernizacyjnych przeprowadzonych w funkcjonującym od 2007 roku ośrodku Akademii w Gdańsku.

 

W uroczystości otwarcia Akademii KLIMA-THERM w Katowicach, która odbyła się w dniu 16 maja br. udział wzięli Dystrybutorzy Fujitsu, Projektanci oraz Inwestorzy z regionu południowego. Wśród Gości byli także obecni przedstawiciele mediów, a także Zarząd i Pracownicy Grupy KLIMA-THERM.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr. inż. Jarosław Muller z Politechniki Krakowskiej. Symbolicznego przecięcia  wstęgi dokonał Prezes Zarządu Daniel Jaśkiewicz wraz z Przedstawicielami  koncernu Fujitsu-General Ltd.: Yasushi Asunama General Manager oraz Akimasa Shirai Training Manager.

 

Akademia Grupy KLIMA-THERM w Katowicach o powierzchni 194 m2 posiada dwie sale laboratoryjne, jedną salę wykładową oraz zaplecze socjalne niezbędne do obsługi dużych grup szkoleniowych. Wszystkie specjalistyczne pomieszczenia wyposażone są w urządzenia klimatyzacyjne w trybie pracy z pełną funkcjonalnością w zakresie chłodzenia i grzania, w tym  najnowsze systemy FUJITSU: VRF V-II, VRF J-II, system sterowania – sterownik dotykowy i sterownik centralny, oraz system MULTI 8 – o łącznej mocy chłodniczej wynoszącej 43kW w układach bezpośredniego odparowania.

 

Ponadto, na potrzeby szkoleniowe, w Akademii zainstalowano także pompę ciepła WATERSTAGE FUJITSU, zestaw klimakonwektorów oraz agregat wody lodowej KLIMA-THERM by Clint. Z zakresu wentylacji w salach laboratoryjnych udostępniono centralę wentylacyjną KLIMOR z wymiennikiem obrotowym o wydajności 1 500 m3/h oraz rekuperator KLIMA-THERM KCX.

Instalację urządzeń w nowym ośrodku Akademii KLIMA-THERM w Katowicach powierzono firmie AIRCO z Lędzin.

 

Już wkrótce w nowej akademii odbędą się pierwsze szkolenia, na które serdecznie zapraszamy!