Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Podsumowanie roku 2012 w KLIMA-THERM

Podsumowanie roku 2012 w KLIMA-THERM

  

 

 

 Dla Grupy KLIMA-THERM rok 2012 upłynął pod znakiem intensywnej budowy relacji biznesowych z Klientami i promocji marki Fujitsu. Obok szerokiej aktywności reklamowej w prasie i internecie odbyło się wiele regionalnych imprez targowych z udziałem m.in. marki FUJITSU. Atrakcyjny program marketingu relacji w konwencji zróżnicowanych tematycznie wydarzeń skierowany do projektantów systemów HVAC okazał się dużym sukcesem – przede wszystkim dzięki trafnemu dopasowaniu eventów do określonych grup zainteresowań naszych Klientów.

 

Również w sferze rozwoju produktu rok 2012 uważamy za bardzo udany. W IV kwartale do sprzedaży wprowadziliśmy 3-rurowy system Airstage VRF VR-II FUJITSU typu ‘heat recovery’ z możliwością jednoczesnej pracy w trybie grzania i chłodzenia. W segmencie urządzeń typu Split na uwagę zasługuje seria klimatyzatorów FUJITSU z serii LT/LU, której design oraz walory użytkowe zostały trzykrotnie nagrodzone w międzynarodowych konkursach, zdobywając m.in. prestiżowe wyróżnienie „red dot award product design 2012”. Jednak powodem do szczególnej dumy jest dla nas wysoka jakość  urządzeń FUJITSU w obliczu wprowadzonych z początkiem bieżącego roku nowych unijnych regulacji dot.  efektywności energetycznej. Już dziś wszystkie nasze produkty pracują w klasie od A do A+++ i spełniają rygorystyczne normy wskaźników sezonowych określonych w harmonogramie na lata 2013-2017.1 stycznia 2013 weszły w życie nowe unijne regulacje prawne dotyczące energochłonności urządzeń elektrycznych. Celem przepisów jest obniżenie zużycia energii i poprawienie sprawności i efektywności energetycznej urządzeń.

 

W roku 2012 spółka KLIMA-THERM S.A. konsekwentnie realizowała założenia przyjętej strategii dotyczącej rozwoju i umacniania dystrybucji klimatyzatorów marki FUJITSU. Silna pozycja spółki w obszarze produktów dedykowanych dużym powierzchniom (klimatyzatory typu SPLT grupa PAC o wydajności chłodniczej powyżej 5 Kw) została wzmocniona, co pozwoliło osiągnąć kilkuprocentowy wzrost sprzedaży tych produktów. Niestety wiele niekorzystnych czynników, jak niesprzyjająca pogoda w sezonie letnim oraz inne czynniki wpływające na zmniejszenie popytu na tego typu dobra spowodowały niewielki spadek ilości sprzedanych urządzeń klimatyzacyjnych małej wydajności, dedykowanych głównie indywidualnym odbiorcom oraz niedużym powierzchniom biurowym (klimatyzatory typu SPLT grupa RAC o wydajności chłodniczej do 5 kw).

 

Zmienił się też rynek sprzedanych klimatyzatorów w podziale na technologię wykonania – sprzedaż urządzeń stałej wydajności typu ON/OFF spadła niemalże o 50% co skutkowało wzrostem sprzedaży urządzeń Split zmiennej wydajności typu Inverter. Tendencja ta jest zauważalna w ciągu ostatnich lat, a nowe standardy efektywności energetycznej jakie zostały wprowadzone z początkiem bieżącego roku (szerzej opisane w innym artykule /link/) spowoduje wyparcie klimatyzatorów o wydajności chłodniczej do 12 kW wykonanych w technologii ON/OFF z rynku europejskiego.

 

Przed nami kolejny rok i kolejne wyzwania. Wbrew medialnym doniesieniom o kolejnej fali kryzysu gospodarczego na rok 2013 patrzymy optymistycznie. Liczymy też na to, że sytuacja w sektorze inwestycji budowlanych, bezpośrednio powiązanej z branżą klimatyzacyjną okaże się unormowana, co pozwoli nam na realizację założonych planów sprzedażowych. Ważnym wydarzeniem z punktu widzenia rozwoju naszej firmy, jak również dostarczania wartości dodanej dla naszych Klientów, z pewnością będzie otwarcie kolejnego, po Gdańsku, ośrodka badawczo-szkoleniowego. Druga „Akademia Grupy KLIMA-THERM”, wyposażona w najnowsze urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne, powstanie w centralnym punkcie Katowic, i to już w pierwszym kwartale bieżącego roku.

 

Z racji zaplanowanego na ten rok bardzo atrakcyjnego programu wsparcia sprzedaży urządzeń Split   zdecydowaliśmy się na zrezygnowanie w tym roku ze Zjazdu Dystrybutorów Fujitsu. Wierzymy, że nowe narzędzie marketingowe, jakim będzie już wkrótce zaprezentowany program, skierowany zarówno do Dystrybutorów jak i APS uatrakcyjni ofertę Fujitsu oraz zachęci do promowania marki FUJITSU w zakresie sprzedaży urządzeń.

 

Miło nam jest też ogłosić, iż w dniu 12 lutego br. nagrodziliśmy firmę, która w roku 2012 osiągnęła najwyższą sprzedaż urządzeń klimatyzacyjnych Split. Firma Progress Klima – Pan Mirosław Królak otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci dwuosobowego wyjazdu do Dubaju.

 

Wręczenie nagrody za najwyższą sprzedaż urządzeń klimatyzacyjnych Split w 2012 roku - firma Progress Klima – Pan Mirosław Królak w towarzystwie przedstawicieli KLIMA-THERM: Ewa Pilarska - Dyrektor ds. Marketingu i PR, Sylwia Skwarek - St. Specjalista ds. sprzedaży pośredniej oraz Przemysław Kukowski Z-ca Dyrektora ds. Handlowych.

 

Życzymy udanego roku 2013 i jako Generalny Przedstawiciel Fujitsu-General deklarujemy, że postaramy się sprostać  oczekiwaniom naszych Klientów, będziemy wspierać  Państwa w bieżących działaniach Waszych firm, zapewniając narzędzia oraz przekładając nasze środki finansowe na przedsięwzięcia pro-biznesowe, pozwalające nam wszystkim osiągnąć wspólnie postawiony cel – wysoką sprzedaż urządzeń Fujitsu!

 

Życzymy samych sukcesów!

 

Zarząd Grupy KLIMA-THERM