Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

FUJITSU SPLIT - nowości produktowe 2013

Nowości SPLIT FUJITSU 2013

 

W roku 2013 FUJITSU GENERAL Limited przygotował ofertę klimatyzatorów SPLIT, które realizują koncepcję produktową konsekwentnie wdrażaną przez koncern już od kilku lat, na którą składa się wysoka jakość urządzeń, nowoczesny design, przyjazna obsługa oraz wysokie wskaźniki efektywności energetycznej.

 

Z początkiem 2013 roku weszły w życie nowe rozporządzenia UE dotyczące certyfikacji oraz etykiet energetycznych. Ponieważ nowe przepisy dotyczą urządzeń o mocach do 12 kW to większość modeli SPLIT podległo drobnym modyfikacjom oraz nowej certyfikacji, tak by możliwe było określenie nowych sezonowych wskaźników efektywności energetycznej SEER oraz SCOP.

 

Przyglądając się tegorocznej ofercie widzimy, że seria jednostek ściennych ASYG..LT oraz ASYG..LU została doskonale przystosowana do nowych wymogów i bez modyfikacji osiąga najwyższe wskaźniki efektywności SEER 8,5 i 7,1. Model ASYG..LE został zastąpiony modelem o symbolu ASYG..LM a zmiany dotyczą zarówno podzespołów, jak i obudowy. Dzięki temu udało jednostka ta uzyskała klasę energetyczną A++.

 

 

Nowa certyfikacja spowodowała, że urządzenia konwencjonalne  nie spełniają minimalnych wymogów efektywności energetycznej, w związku z tym zostały one wycofane z rynku europejskiego. Już od kilku lat większość z tych modeli posiada zamienniki inveretrowe, dla pozostałych -wprowadzono je w tym roku. Takim urządzeniem są jednostki kanałowe dużych mocy o symbolach ARY60LHTA, ARYC72LHTA I ARYC90LHTA.

 

Nowy rok to również kontynuacja unifikacji jednostek wewnętrznych dla systemów SPLIT i MULTISPLIT. W nowej ofercie jednostki ścienne do systemu MULTI o symbolach ASYG..LJ zostały zastąpione jednostkami, które współpracują też z systemami SPLIT ASYG..LM. Jest to już ostatni etap unifikacji – dzięki niemu produkty FUJITSU osiągnęły pełną wymienność pomiędzy systemami SPLIT i MULTI.

 

Reasumując, w naszej ofercie pojawiło się aż 30 nowych jednostek, które są odzwierciedleniem wdrażania najnowszych technologii w urządzeniach klimatyzacyjnych typu SPLIT.