Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

WE CARE ABOUT AIR

Grupa KLIMA-THERM

Grupa Klima-Therm jest wiodącym dostawcą i producentem najwyższej klasy systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych dedykowanych do użytku profesjonalnego, jak również przeznaczonych na potrzeby odbiorców indywidualnych.

 

Grupa swoją główną działalność biznesową realizuje za pośrednictwem 7 powiązanych kapitałowo spółek prężnie działających narynku polskim, w Skandynawii oraz w krajach nadbałtyckich, a od 2015 roku również na terenie Stanów Zjednoczonych (USA).

 

Największymi podmiodami w strukturze Grupy na rynku polskim są spółki Klima-Therm, Klimor i FG Poland, których uzupełniającą się działalność obejmuje dystrybucję i produkcję standardowych oraz wysoce specjalistycznych urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Działalność Grupy na rynkach zagranicznych, realizowana za pośrednictwem spółek FG Nordic, FG Finland i FG Baltics, stanowi uzupełnienie kompetencji organizacji w zakresie dostarczania najwyższej klasy produktów klimatyzacyjnych dedykowanych specyficznym potrzebom i wymogom klientów w Szwecji, Finlandii oraz w Estonii. W 2016 roku Grupa rozpoczęła aktywną działalność sprzedażową w zakresie systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjncyh dedykowanych na rynek amerykański za pośrednictwem spółki Klimor USA Inc. w siedzibie w Atlancie. 

 

Swoją przewagę Grupa Klima-Therm buduje poprzez komplementarne portfolio najwyższej klasy urządzeń, wysokie kompetencje wynikające z przeszło 20-letniego doświadczenia firmy oraz wiedzy zespołu ponad 350 specjalistów - ekspertów branży, międzynarodową skalę działalności sprzedażowej, wreszcie zrównoważowane podejście do biznesu i okołobiznesowego otoczenia organizacji, stawiające na pierwszym planie komfort człowieka i troskę o środowisko.

 

Klima-Therm od ponad 20 lat  działa w branży HVACR (Heating, Ventilation, Air-Conditioning Refrigeration) jako Generalny Przedstawiciel japońskiego koncernu Fujitsu General w Polsce. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa i ogrzewania. Jej kluczową przewagę konkurencyjną stanowi szerokie portfolio urządzeń kilku uznanych, światowych marek tj. flagowa marka Fujitsu oraz marki Klima-Therm by Clint, Sabiana, Yanmar, Aerial i Cotes. Oferta firmy obejmuje m.in. klimatyzatory typu Split i Multi Split, systemy klimatyzacji komfortu ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego Airstage VRF, system wody lodowej, klimakonwektory, systemy salarne SolX wspomagające pracę układów chłodniczych, domowe pompy ciepła, rekuperatory, panele radiacyjne oraz osuszacze.

 

Klimor to spółka, założona w 1967 rou w Gdyni, o bogatej tradycji i ugruntowanym doswiadczeniu w zakresie produkcji standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych. Marka Klimor to przede wszystkim wysoka jakość produkowanych wyrobów, rozbudowany typoszereg nowoczesnych central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych z przeznczeniem do budynków biurowych, obiektów użyteczności publicznej, obiektów mieszkaniowych, jak również grupa produktów sprofilowanych - dedykowanych tzw. technologiom czystym (szpitale i laboratoria) oraz przeznczonych do pomieszczeń o dużym stopniu zawilgocenia (kryte pływalnie, hale producyjne). Ofertę podstawową uzupełniają rozwiazania dla przemysłu okrętowego.

 

FG Poland od blisko 20 lat dostarcza szereg rozwiązań z zakresu klimatyzacji dedykowanych klientom biznesowym oraz odbiorcom indywidualnym. Spółka specjalizuje się w obszarze importu i dystrybucji urządzeń RAC i LCAC marki własnej Kaisai oraz systemów HVACR renomowanych japońskich marek: General i Fuji Electric. Flagową grupę produktów firmy stanowią klimatyzatory Kaisai typu Split, Multi Split, oraz urządzenia przenośne, kurtyny powietrzne i pompy ciepła. Główną zaletą oferty Kaisai jest dostępność cenowa połączona ze sprawdzoną technologią gwarantującą niezawodną pracę urządzeń.