Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Klimatyzacja i wentylacja – niezawodne rozwiązania

Grupa KLIMA-THERM

KLIMA-THERM, Generalny Przedstawiciel FUJITSU GENERAL w Polsce, Skandynawii oraz w krajach nadbałtyckich, jest wiodącym dostawcą urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, chłodniczych i grzewczych.

 

KLIMA-THERM, firma założona w 1996 roku w Polsce, dziś stanowi Grupę spółek o zasięgu międzynarodowym, w skład której wchodzą: działające na rynku polskim - KLIMA-THERM, KLIMOR oraz FG Poland, a na rynkach zagranicznych - FG Nordic AB w Szwecji (Goeteborg), FG Finland OY z siedzibą w Helsinkach oraz FB Baltics OU w Estonii (Tallin). W roku 2014 zatrudnienie wynosiło ponad 300 pracowników w czterech krajach, a obroty osiągnęły blisko 260 mln złotych.

 

Wszystkie podmioty tworzące Grupę KLIMA-THERM wykorzystują różnorodność doświadczeń oraz wiedzę zdobytą w trakcie blisko 20 lat działalności firmy, jednocześnie czyniąc ją jednym z największych dostawców i usługodawców branży HVACR. Ugruntowana pozycja lidera rynku w branży klimatyzacyjnej oraz stabilna sytuacja finansowa pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu inwestycji w najnowsze technologie oraz sukcesywne podnoszenie kwalifikacji pracowników.

 

Ważnym krokiem w rozwoju organizacji, będącym naturalną konsekwencją wypracowanej przez lata pozycji oraz stanowiącym wyraz ambicji w zwiększaniu wartości spółki, było przekształcenie w styczniu 2010 roku firmy KLIMA-THERM w spółkę akcyjną (S.A.). Wydarzenie to zbiegło się w czasie z wdrożeniem w całej Grupie zintegrowanego systemu zarządzania klasy ERP - SAP, który objął swoim zakresem wszystkie procesy biznesowe firmy, w tym proces sprzedażowy.

 

Pod koniec 2010 roku do Grupy KLIMA-THERM dołączyła spółka KLIMOR - wiodący polski producent systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych. Akwizycja spółki KLIMOR stanowi jeden z kluczowych elementów realizacji długofalowej strategii Grupy KLIMA-THERM zakładającej sukcesywne rozszerzanie aktywności w zakresie dostarczania kompleksowej gamy produktów i usług HVAC, a tym samym umacnianie pozycji lidera branży.

 

KLIMA-THERM oferuje Klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie Klimatyzacji Komfortu oraz systemów Klimatyzacji Przemysłowej dla procesów chłodzenia i oczyszczania w oparciu o urządzenia renomowanych, światowych marek, w tym m.in.: FUJITSU GENERAL, CLINT, AERIAL, HB COTES.

 

Jako nowoczesna i odpowiedzialna społecznie firma dbamy, aby nasza działalność była przyjazna dla środowiska naturalnego. Czynnie angażujemy się w budowanie świadomości dotyczącej problemów globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia środowiska oraz ograniczania zasobów naturalnych.

 

Od lat systematycznie pracujemy nad stałym podnoszeniem jakości usług, co przekłada się na wzrost satysfakcji naszych Klientów. Wyrazem tego są przyznawane nam rok rocznie wyróżnienia i  certyfikaty, w tym m.in. Certyfikat ISO 9001:2008, „Gazela Biznesu”, "European Business Awards - National Champion 2014/15", „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Złoty Instalator”.