Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Cross Point Łódź

Cross Point Łódź to projekt zrealizowany przy jednej z łódzkich arterii - Alei Edwarda Śmigłego-Rydza. Powstał przez odnowienie i rozbudowę budynku byłych Zakładów Odzieżowych im. Adama Próchnika. Na skutek podjętych inwestycji obiekt został przekształcony w nowoczesny biurowiec klasy A, który na 9 kondygnacjach oferuje elastyczną w aranżowaniu przestrzeń biurową o łącznej powierzchni 12500 m2. Przebudowa budynku polegała m.in. na dodaniu dwóch nowych kondygnacji, wysokiego 6-metrowego, reprezentacyjnego holu z wewnętrznym atrium oraz z otwarciem kondygnacji -1, w której urządzono restaurację i centrum fitness. Kondygnacje biurowe zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie najemców i zagwarantowaniu optymalnych warunków do pracy, m.in. poprzez nowoczesny system klimatyzacji oparty na układzie bezpośredniego odparowania.

Przesłanką do instalacji systemu klimatyzacji FUJITSU był brak miejsca na rozbudowane instalacje wodne - z uwagi na przebudowę budynku. Bardzo dobre parametry systemu pracującego  w trybie ogrzewania sprawiły, iż system FUJITSU Airstage VRF serii V stanowi jedyne źródło ogrzewania w całym budynku. Do klimatyzacji wynajmowanych powierzchni biurowych zastosowano jednostki wewnętrzne: typ ścienny, podsufitowy oraz kasetonowy.System klimatyzacji sklada się z 28 jednostek zewnętrznych oraz 250 wewnętrznych.

al. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 20, 93-281 Łódź

 

Typ systemu
FUJITSU AIRSTAGE VRF V

 

Tryb pracy
chłodzenie/grzanie

 

Moc sumaryczna
1200 kW/1284 kW