Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Dział Handlowy Grupy KLIMA-THERM w fabryce FUJITSU w Japonii

Dział Handlowy Grupy KLIMA-THERM w fabryce FUJITSU w Japonii

2017/05/08

W dniach 23-29 kwietnia br. zwycięzcy firmowego konkursu zorganizowanego dla działu handlowego Grupy KLIMA-THERM wyjechali do Japonii. Głównym punktem programu była wizyta w fabryce i zarazem centrum badawczo-rozwojowym koncernu FUJITSU w mieście Kawasaki. Wyjazd stanowił ponadto doskonałą okazję do odkrywania uroków Kraju Kwitnącej Wiśni będącego ciekawym połączeniem nowoczesności, tradycji i ekstrawagancji.

 

 

Tygodniowa wycieczka do Japonii to nagroda w konkursie dla handlowców KLIMA-THERM i KLIMOR. Warunkiem wzięcia udziału w wyprawie było zrealizowanie indywidualnych planów sprzedażowych w dwóch ostatnich latach. I tak licząca aż 38 osób grupa „Najlepszych z Najlepszych” otrzymała niepowtarzalną okazję do zwiedzenia siedziby głównej FUJITSU, jak i poznania największych atrakcji 10. co do wielkości państwa na świecie – kraju usytuowanego na wąskim łańcuchu wysp zachodniego Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji.

 

Bogaty program wyjazdu rozpoczął się w stolicy Japonii Tokio, gdzie uczestnicy m.in. zwiedzili najbardziej charakterystyczne dzielnice miasta - kolorową Harajuku, elegancką Ginza i rozrywkową Kabukicho. Drugim ważnym punktem wycieczki było historyczne Kioto, do którego handlowcy udali się superszybkim pociągiem linii Shinkansen. W Kioto liderzy sprzedaży m.in. zobaczyli słynną świątynię Todaiji, zamek Nijo-jo wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz odbyli wycieczkę rowerową po bambusowych lasach Arashiyama.

 

Merytorycznym akcentem pobytu w Japonii była wizyta przedstawicieli Grupy KLIMA-THERM w siedzibie głównej FUJITSU w Kawasaki. Przy fabryce zlokalizowano również centrum badawczo-rozwojowe stanowiące kluczowy ośrodek R&D całego koncernu. Zakład wyposażono m.in. w 60-metrową wieżę ciśnień do testowania różnicy poziomów, komorę bezechową służącą do pomiarów akustycznych, stanowisko badające stopień promieniowania fal elektromagnetycznych oraz jego wpływ na otoczenie, jak i laboratorium testujące wszystkie kluczowe parametry pracy urządzeń.

 

Wyprawa do Japonii, która pełniła rolę narzędzia motywacyjnego, pozostawiła w pamięci uczestników mnóstwo pozytywnych wrażeń i jedynych w swoim rodzaju emocji, jak również pogłębiła wiedzę zespołu handlowego na temat koncernu FUJITSU, atutów marki i mocnych stron produktu.