Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Akademia i nowe biuro Grupy KLIMA-THERM w Warszawie!

Akademia i nowe biuro Grupy KLIMA-THERM w Warszawie!

2017/03/17

W Warszawie oddano do użytku trzecie w Polsce specjalistyczne centrum szkoleniowo-badawcze Grupy KLIMA-THERM, a zarazem showroom flagowych urządzeń z portfolio firmy. Warszawska ‘Akademia Grupy KLIMA-THERM’ funkcjonuje bezpośrednio przy biurze handlowym, które przeniesione zostało do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz biurowca przy ul. Ostrobramskiej 101A.

 

 

Trzecia, obok ośrodków w Gdańsku i Katowicach, ‘Akademia Grupy KLIMA-THERM’ oraz nowe biuro handlowe spółek KLIMA-THERM, KLIMOR i FG Poland mieszczą się w nowoczesnej przestrzeni biurowej przy ul. Ostrobramskiej 101A. Firma nie zmieniła wprawdzie swojej lokalizacji adresowej, za to przeniosła się do liczących blisko 700 m kw. wnętrz, zaprojektowanych według najnowszych trendów w zakresie designu oraz komfortu pracy. Nowe biuro w Warszawie to przede wszystkim komfortowe miejsce pracy oraz realizacji statutowej działalności ‘Akademii Grupy KLIMA-THERM’, jaką są szkolenia.

 

Akademia – najbardziej reprezentacyjna część biura – składa się z nowocześnie urządzonej, liczącej ok. 200 m kw. otwartej przestrzeni, w której zaaranżowano część wykładową oraz wystawową w połączeniu z elegancką kawiarnią i przestronnym lobby recepcyjnym. Ekspozycja produktowa obejmuje opomiarowane urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne z pełną funkcjonalnością trybu pracy w zakresie chłodzenia i grzania. Uczestnicy szkoleń otrzymają możliwość zapoznania się z charakterystyką systemów freonowych typu Split, Multi Split i VRF, systemów wody lodowej oraz central klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Na potrzeby badawczo-szkoleniowe w Akademii zainstalowano m.in. system FUJITSU Airstage VRF V-III oraz trójrurowy układ VRF VR-II z odzyskiem ciepła, system FUJITSU Multi-8, pompę ciepła FUJITSU Waterstage High Power oraz klimakonwektory marki Sabiana. Już w kwietniu w pomieszczeniu Akademii Grupy KLIMA-THERM w Warszawie udostępniony zostanie najnowszy egzemplarz centrali „KLIMOR EVO” przygotowany stricte na potrzeby szkoleniowe, pojawi się też kilka innych nowości, w tym m.in. system FUJITSU VRF J-IIIL, kompaktowy agregat wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT, jak również pełna gama najnowszych sterowników i interfejsów sterujących. Ekspozycja urządzeń będzie stale rozbudowywana i unowocześniana, analogicznie do rozwoju oferty handlowej spółek KLIMA-THERM i KLIMOR.

 

Poza samą Akademią, część biurowa składa się z kilku modułów typu open space przedzielonych przeszklonymi salami konferencyjnymi oraz kilkoma gabinetami. Unikalne w wystroju i sposobie organizacji przestrzeni wnętrza zostały zaprojektowane w sposób nowoczesny, łącząc elementy industrialne – nawiązujące do inżynierskiego profilu firmy – z akcentami ocieplającymi, „udomowiającymi” aranżację biura. Wiodącą, biało-szarą kolorystykę, która optycznie pogłębia przestrzeń i rozświetla wnętrze, wzmocniono wyrazistymi barwami nawiązującymi m.in. do wdrożonej z początkiem br., nowej identyfikacji wizualnej Grupy KLIMA-THERM. Kolory uzupełniające wykorzystane zostały przede wszystkim w meblach renomowanej szwedzkiej marki Kinnarps – największego w Europie dostawcy zintegrowanych, proekologicznych i ergonomicznych rozwiązań wyposażenia do biur i miejsc pracy.

 

Chcąc stworzyć przestrzeń przyjazną pracownikom, bezpośrednio przy kuchni zaaranżowano i odpowiednio wyposażono pomieszczenie socjalne zaprojektowane na wzór eleganckiej, wielkomiejskiej kawiarni – nazwane „Coffee Break”. Ten sam cel realizuje „Chill Out Room” – kolejne niecodzienne rozwiązanie, które poza miejscem relaksu może z założenia pełnić funkcję nieformalnej sali konferencyjnej.

 

17 marca 2017 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Akademii i nowego biura w Warszawie przy udziale zarządu firmy, pracowników oraz licznie przybyłych gości, w tym m.in. przedstawicieli japońskiego koncernu Fujitsu General-Europe (FGE).

 

 

>> <<

Akademia Grupy KLIMA-THERM to projekt edukacyjno-badawczy. Jego głównym celem jest stałe podnoszenie wiedzy środowiska branżowego w zakresie aktualnych trendów w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji oraz najnowszych rozwiązań produktowych, technologicznych i konstrukcyjnych. Cykl szkoleń w nowej Akademii w Warszawie rozpoczyna się już 4 kwietnia br. Zapisy na szkolenia realizowane są online - za pośrednictwem nowoczesnej i funkcjonalnej platformy https://szkolenia.klima-therm.pl/.