Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

KLIMATYZACJA KOMFORTU FUJITSU - NOWOŚCI W SEZONIE 2015

KLIMATYZACJA KOMFORTU FUJITSU - NOWOŚCI W SEZONIE 2015

2014/12/15

Japoński producent systemów klimatyzacji komfortu zapowiada nowości w swojej ofercie, której odsłona nastąpi w sezonie 2015. Zmiany w portfolio FUJITSU to przede wszystkim wyższe wskaźniki efektywności urządzeń, nowy design a także dostosowanie nowych produktów do wymagań prawnych.

 

FUJITSU dopasowując swój asortyment do potrzeb rynku rozwija zarówno serię produktów typu SPLIT jak i centralne systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego VRF AIRSTAGE.

 

Wśród systemów typu SPLIT udoskonalona będzie linia NOCRIA z możliwością grzania do -25 0C w najwyższej klasie efektywności energetycznej. Dodatkowe wentylatory boczne DUAL BLASTER zapewnią optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, zapobiegając bezpośredniemu nawiewowi na użytkownika zimnego bądź ciepłego powietrza w zależności od trybu pracy urządzenia. Będą to modele
z najwyższym pakietem opcji wyposażone w czujnik obecności oraz system automatycznego czyszczenia filtra.

 

W nowej ofercie FUJITSU pojawią się pierwsze modele ścienne serii LT, LU, LM oraz LL przygotowujące urządzenia do wymagań związanych z ustawą F-gazową i wykorzystujące czynnik R32. Ciekawą propozycją będą modele ścienne przystosowane do obsługi pomieszczeń serwerów. Z kolei wszystkie nowe jednostki kanałowe zostaną wyposażone w nowoczesne wymienniki „lambda” (klasa efektywności A++) i wbudowane pompy skroplin.  Natomiast w asortymencie modeli kasetonowych FUJITSU pojawi się całkowicie nowa jednostka charakteryzującą się nawiewem obwodowym, niezależną regulacją łopatek oraz czujnikiem obecności.  Dla tego modelu wskaźnik SEER osiągnie wartość 7,3 dla urządzenia 10 kW, co jest jednym z najwyższych wskaźników efektywności dla kaset na rynku.

 

W nowej odsłonie systemów VRF AIRSTAGE warte zauważenia są systemy VRF AIRSTAGE J-IIS, cechujące się wysokimi wskaźnikami efektywności (wszystkie jednostki z COP powyżej 4) oraz systemy VRF AIRSTAGE V-III, które ze swoimi nowymi parametrami z pewnością będą się wyróżniały na rynku urządzeń klimatyzacji w najbliższym sezonie.

 

Do właściwości VRF AIRSTAGE V-III zasługujących na podkreślenie należą:

- maksymalna ilość jednostek wewnętrznych: 64

- nowa jednostka zewnętrzna o indeksie HP 18 (zwiększenie maksymalnej mocy układu VRF do HP54)

- zwiększenie długości instalacji (długość rury czynnej do 165m)

- wzrost efektywności energetycznej zespołów (COP dla modelu HP8 wyniesie 4,55)

- akces do programu certyfikacji EUROVENT

- nowe modele jednostek wewnętrznych

- moduł sterowania chłodnicą (od 5 do 50 kW) w klasie ochrony IP 54