Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Bądź EKO z firmą KLIMA-THERM!

Bądź EKO z firmą KLIMA-THERM!

2014/04/04

 

Z początkiem roku 2014 KLIMA-THERM S.A. rozpoczęła projekt pod hasłem EKO AKADEMIA HVACR realizowany przy udziale funduszy unijnych. EKO AKADEMIA HVACR to cykl otwartych, nieodpłatnych szkoleń oraz indywidualnego doradztwa, skierowany do pracowników firm projektujących, montujących i serwisujących instalacje ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa (HVACR). Nadrzędnym celem programu jest wzrost aktywności proekologicznej w firmach z sektora MŚP poprzez zwiększenie świadomości i poszerzanie wiedzy z zakresu technologii przyjaznych środowisku i odnawialnych źródeł energii oraz poprzez faktyczne wdrożenie rozwiązań proekolo­gicznych.

 

Program szkoleniowo-doradczy EKO AKADEMIA HVACR jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach POLK/2.1.1/2012/ZS, trwa od stycznia 2014 roku do maja 2015, a jego wartość z elementem doradztwa opiewa na kwotę 1 683 972,52 zł. Projekt realizowany jest na terenie całej Polski, szkolenia odbywać się będą w następujących miastach: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Płock, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Szkolenia w ramach EKO AKADEMII będą się odbywały w trzech cyklach - wiosna i jesień 2014 oraz wiosna 2015. Pierwsze szkolenia odbyły się już w ostatnich dniach marca. Szczegółowy harmonogram wraz z lokalizacjami oraz tematyką szkoleń zostały zamieszczone na specjalnie przygotowanej platformie www.ekoAKADEMIA.klima-therm.pl.

 

Program zakłada fachowe doradztwo w zakresie diagnozy wpływu stosowanych rozwiązań i systemów na środowisko naturalne oraz pomoc w opracowaniu dokumentacji wdrażania konkretnych działań proekologicznych w obszarze HVACR.

 

"Dla uczestników projektu przygotowaliśmy szereg interesujących szkoleń, dzięki którym wspólnie poszerzymy wiedzę i podniesiemy świadomość ekologiczną dotyczącą branży HVACR. Dużym atutem tego przedsięwzięcia są nieodpłatne usługi doradcze, dzięki którym każdy uczestnik będzie mógł otrzymać gotowe rozwiązania - przyjazne środowisku, możliwe do natychmiastowego zastosowania w praktyce zawodowej." - powiedział Paweł Deska, Z-ca Dyrektora ds. Technicznych, Kierownik Projektu EKO AKADEMIA HVACR.

 

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na eko-szkolenia!

 

Więcej informacji o projekcie http://ekoakademia.klima-therm.pl/