Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

NOWOŚĆ W OFERCIE KLIMA-THERM - System klimatyzacji i ogrzewania - FUJITSU MULTI 8

NOWOŚĆ W OFERCIE KLIMA-THERM - System klimatyzacji i ogrzewania - FUJITSU MULTI 8

2011/01/24

Najnowsza propozycja Fujitsu General to system klimatyzacji i ogrzewania  MULTI 8 – od stycznia 2011 roku system jest już dostępny w ofercie KLIMA-THERM. Nowy produkt należy do grupy urządzeń aerotermicznych pomp ciepła i dedykowany jest do klimatyzacji lub ogrzewania pomieszczeń w domach, rezydencjach, małych obiektach biurowych, sklepach, małych centrach handlowych.

Systemy MULTI 8 charakteryzują się wysokimi sezonowymi wskaźnikami efektywności energetycznej, dla wielkości obciążenia 50% współczynnik EER = 4,75. Optymalny zakres mocy nominalnej dla chłodzenia wynosi 14 kW, a dla procesu grzania 16 kW. Zwarta jednostka zewnętrzna , łatwa w montażu i zabudowie, to najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne dla urządzeń tego typu. Technologia inverterowa, silnik prądu stałego wentylatora, trzyrzędowy wymiennik ciepła i nowego typu sprężarka chłodnicza podwójna, rotacyjna - umożliwiają osiąganie wysokich parametrów eksploatacyjnych i użytkowych. Maksymalna długość w instalacji chłodniczej ( najdłuższa rura zasilająca) może wynosić 115 m.

System MULTI 8 to możliwość skonfigurowania jednostki zewnętrznej z jednostkami wewnętrznymi (klimatyzatorami) w ilości od 2 do 8 szt., przy czym suma mocy nominalnych jednostek wewnętrznych może zawierać się w przedziale 11,2 kW ÷ 18,2 kW. Szeroki wachlarz jednostek wewnętrznych umożliwia odpowiedni dobór klimatyzatora do pomieszczenia, a nowy typ kanałowy slim ma najniższą w swojej klasie wysokość ( tylko 198 mm ), doskonałe parametry: wydajność, spręż dyspozycyjny i głośność.

Sterowanie urządzeniami MULTI 8 odbywa się niezależnie  z poziomu sterownika centralnego lub indywidualnego. Sterowniki zapewniają wybór energooszczędnych funkcji sterowania urządzeniami. Dodatkowo, system ten charakteryzuje się także łatwym projektowaniem i doborem poszczególnych elementów instalacji chłodniczej oraz szybkim montażem.

Cennik do pobrania: