Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

KLIMA-THERM z wizytą na Targach AHR EXPO - 26-28 stycznia 2009 Chicago

KLIMA-THERM z wizytą na Targach AHR EXPO - 26-28 stycznia 2009 Chicago

2009/02/09

W dniach 26-28 stycznia 2009 w Chicago na terenie centrum McCormick Place odbyły się  Targi AHR EXPO. Przygotowana ekspozycja to jedna z największych imprez branżowych na świecie, na co wskazuje m.in. liczba 1850 wystawców z 33 krajów świata, z czego ponad 400 prezentowało produkty pro-ekologiczne. Targi odwiedziło około 60 tysięcy specjalistów z branży instalacyjnej, serwisowej i dystrybucyjnej.
Klimatyzacja, ogrzewanie, chłodnictwo, wentylacja, narzędzia, osprzęt chłodniczy, systemy  sterowania, monitoringu, nadzoru, oprogramowanie wspomagające projektowanie oraz 72 sesje wykładów branżowych to wszystko na dwóch halach o łącznej powierzchni  50000m2 i około 5000 stoisk. Tegoroczna odsłona odbyła się pod hasłami  pro-ekologicznymi, oszczędności energii oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w trosce o środowisko naturalne.
Na jednym ze stoisk swoje urządzenia prezentowało Fujitsu General America Inc., które podczas targów zostało wyróżnione przez komitet "ASHRAE EXPO 2009 Innovation Awards"  nagrodą I miejsca za najwyższy współczynnik oszczędności energii  dla modelu urządzenia ściennego z plazmowym systemem filtracji powietrza.
Bardzo ciekawą analizę rynku klimatyzacji, pomp ciepła przedstawiła podczas konferencji drugiego dnia imprezy targowej - BSRIA (Building Services Research and Information). W ocenie tej wiodącej, niezależnej organizacji zajmującej się badaniem rynku HVAC, rynek polski jest postrzegany jako jeden z najbardziej obiecujących w zakresie pomp ciepła, a także rynkiem o dużym potencjale w zakresie systemów VRF.
W rankingach dostawców urządzeń HVAC&R marka FUJITSU plasowana jest w czołówce firm liczących się na rynku.
Według brytyjskiej grupy prowadzącej statystyki sprzedaży urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych urządzenia serii VRF stanowią w Europie połowę udziału w rynku w stosunku do systemów pośrednich (chillery).